Обичам „Семейство Адамс“ откакто бях тийнейджър. Ето защо с нетърпение очаквах новата версия и съм щастлива, че тя пък стана любима на моето хлапе. Елора беше особено очарована от емблематичната мелодия на филмите за семейство Адамс и не спря да ни я пее на връщане от киното.

Забавният черен хумор е подходящ за цялото семейство, а ние родителите ще взаимстваме доста шеги от новия „Семейство Адамс“. Филмът не е страшен, но за да разберат черния хумор, според мен е добре децата да са поне в предучилищна възраст. Има малко паяци, един сърдит дух, малко взривове и много цветове, освен любимото черно на фамилията. Момиченцата ще са привлечени от приятелството между Уенсди и новото момиче в квартала. Момченцата – от празника за възмъжаването на Пъгсли, взривовете и сабите. Общо-взето няма много страшни моменти, нито пък силни шумове.

Чудесно е, че филмът от 2019-та разказва съвсем нова история. В духа на 21 век, слабостите на съвременната култура са сблъскани с тъмната философия на мрачното семейство. Тези сблъсъци ще отворят теми за дискутиране между вас и децата ви:

  • за това кое е красиво и кое грозно
  • за училището
  • за страшното и неприемливото
  • за важността на семейството
  • за смешното и черния хумор
  • за хипнозата и умението да въздействаш над другите
  • за света ни, погледнат отстрани
  • за различните хора и кое те прави чудовище

Красива анимация, запомнящ се хумор и добри поуки – какво повече да иска един родител, когато заведе детето си на кино, нали! Приятно е, когато моето „любимо“ стане любимо и на детето ми.

Евел Инара

Изображенията са предоставени от Forum Film Bulgaria

ВИЖТЕ СЪЩО: